Hei kaikki EKL:än Turun yhdistysten jäsenet!

Turun EKL:än Verkosta virtaa –digiopastajat jatkavat Verkosta virtaa -Nettikerhoa, jossa jaetaan omia ja yhdistysten kuulumisia, kokeillaan yhteistä osaamistamme tietovisoissa, kutsutaan keskustelemaan yhdistysten/kuntien päättäjiä, osallistujat esittävät lauluja/runoja/teatteria…, käydään läpi mahdollisia digikysymyksiä yms.


Matti ja Juhani ottavat mielellään kysymyksiä etukäteen sähköpostiosoitteisiinsa.

TOIMINTAOHJEET UUSILLE OSALLISTUJILLE:

Valtion Eläkkeensaajat Matti Sarviranta, msarviranta@gmail.com / puh. 040 743 3168

Turun Eläkkeensaajat Juhani Pörtfors, juhani.portfors@wippies.fi / puh. 040 511 1202

Terhi Hellberg (terhi.hellberg@gmail.com/040 558 6096), Ulpu Honkasalo (ulpuhonkasalo@gmail.com), Juhani Pörtfors (juhani.portfors@wippies.fi/044 5111202), Matti Sarviranta (msarviranta@gmail.com, 040-743 3168), Risto Saari (rjsaari@gmail.com/0440 126 125), Eeva Wetterstrand (eeva.wetterstrand@gmail.com/040 5833155)

Verkosta virtaa – nettikerholaiset!

 Nettikerho


5. Vierailu Kansalaisen IT-tukeen,

https://thefirma.fi/?page_id=44  järjestetään syksyn 2020 aikana, yhteyshenkilö Juhani Pörtfors.

6.  Muuta

  • K50-messut siirtyvät ensi vuoteen ja järjestetään Turun Konserttitalolla 9.1.2021.
  • Digiopastuksen mahdolliset muut mallit: opastus ajanvarauksella, digiopastus-nettikerho, digi-luontokerho…

7. Kokoukset

Seuraava kokous

LISÄTIETOJA TOIMINNASTA EKL:N TURUN VERKOSTA VIRTAA – VERTAISOHJAAJILTA: 

Terhi Hellberg (terhi.hellberg@gmail.com/040 558 6096), Ulpu Honkasalo (ulpuhonkasalo@gmail.com), Antero Kasvi (akasvi@gmail.com), Pekka Kivinen p_kivinen@yahoo.co.uk, Anita Lehtonen (anita.m.lehtonen@gmail.com), Juhani Pörtfors (juhani.portfors@wippies.fi/044 5111202), Matti Sarviranta (msarviranta@gmail.com, 040-743 3168), Airi Saari (airiannelisaari@gmail.com), Risto Saari (rjsaari@gmail.com/0440 126 125), Eeva Wetterstrand (eeva.wetterstrand@gmail.com/040 5833155)