Hei kaikki nettikerholaiset!

Saatte vielä ilmoittautumisviestin muutama päivä ennen Nettikerhoa! Ehdotuksia vierailijoista/teemoista otetaan myös koko ajan ja mielellään vastaan!

Kevään 2021 Nettikerhojen aikataulua sekä vieraita/teemoja:

Ma 22.3. klo 9.45-11.15, vieraana poliisista Eero Kuisma – puhelin- ja nettihuijaukset yms.

Ti 6.4.2021 klo 9.45-11.15, vieraana sopiva luontotuntija, keväisen luonnon tarkkailu yms.

To 22.4. klo 12.45-14.15, vieraana EKL:n toiminnanjohtaja Timo Kokko, EKL:n kuulumiset

JOS HALUATTE LISÄTIETOJA TAI TESTATA SKYPEN TOIMIVUUTTA ENNEN NETTIKERHOA, NIIN OLKAA YHTEYDESSÄ:

Matti Sarviranta msarviranta@gmail.com040 7433 168

Juhani Pörtfors juhani.portfors@wippies.fi044 5111 202

Kevään 2021 opastukset

Järjestämme opastusta tammikuusta – huhtikuuhun 2021 ja paikalla on normaalisti kaksi opastajaa:

OPASTUKSET PERUUTETTU KORONAN TILANTEEN VUOKSI

  • Ruusukorttelin atk-luokka Puistokatu 11 20100 Turku, klo 10–12 maanantaisin alkaen  22.3., 12.4. ja 26.4
  • Lehmusvalkaman hyvinvointikeskus, Karviaiskatu 7, klo 10–12 tiistaisin alkaen  30.3, 6.4. ja 20.4
  • Varissuon kirjasto, Nisse Kavonkatu 3, 20610 Turku klo 14–16  keskiviikkoisin alkaen 10.3., 24.3. ja 21.4





EKL:N  VERKOSTA VIRTAA – TURUN seudun dikiopastajat 2021

Anne Björkberg, anne.bjorkberg@gmail.com, 050 361 1525 

Terhi Hellberg, Valtion Eläkkeensaajat VES Turku, terhi.hellberg@gmail.com, puh. 040 558 6096 

Ulpu Honkasalo, Valtion Eläkkeensaajat VES Turku, ulpuhonkasalo@gmail.com, puh. 040 707 1227 

Markku Hukkanen, Itä-Turun Eläkkeensaaja ry, Pro Turun Seniorikerho, markku.hukkanen4@gmail.com, puh. 040 527 4482 

Antero Kasvi, Turun Eläkkeensaajat, akasvi@gmail.com, puh. 0500 829 661 

Pekka Kivinen, Turun Eläkkeensaajat, p_kivinen@yahoo.co.uk, puh. 050 328 6373 

Anita Lehtonen, Pohjoisen Turun Eläkkeensaajat, anita.m.lehtonen@gmail.com, puh. 040 730 3740 

Juhani Pörtfors, Turun Eläkkeensaajat, juhani.portfors@wippies.fi, puh. 044 511 1202 

Matti Repo, Itä-Turun Eläkkeensaajat ry, Pro Turun Seniorikerho, mattirepo@gmail.com, puh. 040 507 6650 

Risto Saari, Valtion Eläkkeensaajat VES Turku, rjsaari@gmail.com, puh. 044 012 6125 

Matti Sarviranta, Valtion Eläkkeensaajat VES Turku, msarviranta@gmail.com, puh. 040 743 3168 

Kirsti Virta, virta.kirsti@gmail.com, 0405417615 

Eeva Wetterstrand, Valtion Eläkkeensaajat VES Turku, eeva.wetterstrand@gmail.com, puh. 040 583 3155